Seamaster Planet Ocean Master Chronometer

  • 49 SHARES

Omega’nın turunculu gizeminin ardındaki saat ortaya çıktı. Yeni Planet Ocean Master Chronometer Baselworld 2016’nin en renkli karakterlerinden.

Omega’nın iki gündür sosyal medya hesapları üzerinden döndürmekte olduğu turuncu ve siyah kürelerin gizemi sonunda çözüldü.  Ve Seamaster serisinin yeni üyesi Planet Ocean 43.5 mm Master Chronometer Orange ve Black olarak karşımıza çıktı.

Planet Ocean, Omega’yı yakından takip edenlerin “Omega norm’u” olarak değerlendirdikleri koleksiyonlardan birisi. Yüksek performanslı bu dalış saati 600 metreye kadar olan su geçirmezliği ve helyum emniyet vanası ile gerçek bir dayanıklılık timsali olarak, spor tasarımlarla birleşiyor.

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-43.5mm-Automatic-Black-and-Orange-Master-Chronometer-4

Bu sene tanıtılan model de önceki modellere göre çeşitli gelişimler ve inovasyonlar içeriyor. Bunlara tasarımsal ögelerde gidilen farklılıklar da dahil. İlk olarak kasa normalde 42 ve 45.5 mm olan kasa çapı 43.5 mm olarak paslanmaz çelik materyali ile karşımıza çıkıyor. (Ama titanyumdan yapılma gri bezel ve titanyum kadranlı ayrı bir edisyonu olduğunu da not düşelim) Bunun yanında modelle ilgili tanıtımlarda kasanın inceltilmiş olduğuna dair detaylar da yer alıyor. Ama 16.04 mm’ye inen kasa hala biraz kalın.

Bir diğer yenilik ise bezel, LiquidMetal sayılarla döşeli seramik bezeli renginden ötürü saatin en göz önüne çıkan detaylarından biri. Ve bu bezel üzerinde ayrıca 15 dakikalık bir dalış ölçeği de yer alıyor bu da bezeli canlandıran turuncu kısım oluyor. Turuncu detay saatin kayışında da yer almaya devam ediyor.

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-43.5mm-Automatic-Black-and-Orange-Master-Chronometer-3

Yeni Omega Seamster Planet Ocean 43.5 mm Master Chronometer hala eski versiyonlarına görsel olarak bağlı kalıyor. Bunu da kadran üzerinde yer alan indeks, akrep-yelkovan detaylarında görebiliyoruz. Aynı kalan arabik sayıları sadece saat 6, 9 ve 12 yönünde görüyoruz. Saat 3 yönünde ise takvim göstergesi yer alıyor.

Mekanizmaya değinmemiz gerekirse, Omega’nın en başarılı mekanizmalarından olan Master Chronometer Calibre 8900 ile karşılaşıyoruz. Eş eksenli eşapmana sahip mekanizma antimanyetik özelliği ile de 15,000 gauss’a kadar reziztans gösterebiliyor. Tamamen markanın kendi manüfaktürü ve METAS sertifikalı. 60 saatlik bir güç rezervi ile desteklenen mekanizma aynı zamanda saatin arka kadranından tüm görkemi ile izlenebiliyor.

Detaylar; omegawatches.com