Pour Vous, Monsieuer!

  • 24 SHARES

Yeni Chanel The Monsieur Watch, maison’un ilk kendi manüfaktürü mekanizmaya sahip erkek saati olma özelliğinde

Parisian maison Chanel bu sefer de ilk kendi manüfaktürü bir erkek modeli ile saat severleri şaşırtıyor. Anlık ilerleyen saat ve ters yönde ilerleyen dakikalarıyla tamamen maison’un kendi vizyonunu yansıtan yeni modelin yeni kalibresi ise Chanel: the Calibre 1 olarak adlandırılıyor.

Elle kurmalı mekanizma 170 parçadan oluşuyor. Markanın sekiz yetenekli saat ustası tarafından yaklaşık beş senede geliştirilen mekanizma güneş ışığı finisaj ve mücevher yivler ile tamamlanıyor.

monsieur-de-chanel-lion

Aslanın gücü

Monsieur saat, aynı zamanda Paris’e özgü bir detayı da üzerinde taşıyor. Place Vendôme’un logosu haline dönüşmüş aslan figürü saatin tepe kopu üzerinde şık bir formda konumlanıyor. Bu da saatin en maskülen amblemlerinden birine dönüşüyor. Aynı logo bir de mekanizma üzerine de işleniyor.

8570517_chanel-just-debuted-its-first-watch-for_c37cbfc0_m chanels-first-mens-watch-3

 

Alüminyum saat diski üzerine oturtulan mekanizması ile yeni model en ufak ve en yüksek şokları absorbe eder bir forma bürünerek mükemmel bir hassasiyet yakalıyor. Retrograde dakikası ise kadranın en üstünde yer alıyor. Tüm bu özellikler ile saatin yakışıklı kadranı hem teknik bir yeterliliğe hem de estetik bir duruşa sahip oluyor. Ve tüm bu güç üç günlük bir güç rezervi ile destekeleniyor. Saat altı yönünde yer alan tarih göstergesinde kullanılan sayı karakterleri ise Chanel’in inovatif duruşunun bir yansıması olarak saate makul bir görünüş katıyor.

Kasa materyali olarak ise altın kullanılıyor. Bej altın ve beyaz altın olarak tasarlanan modellerde kullanılan diğer parçalar ise paralellik gösteriyor. Yüksek saatçilik dünyasına hoş bir giriş yapan yeni Chanel The Monsieur watch 300 adetle limitli olarak çıkıyor. İki farklı materyalinden de 150’şer adet bulunuyor.