A. Lange & Söhne Datograph Perpetual Tourbillon

  • 174 SHARES

A. Lange & Söhne Datograph Perpetual Tourbillon mekanizmasında kusursuzluğun yeni formunu oluşturan üç “üst” komplikasyona bir arada yer veriyor

A. Lange & Söhne Datograph Perpetual Tourbillon SIHH 2016’da tanıtıldı. Tasarımlarında sadelikten yana olan markanın yeni modeli gözü yormayan formu ile ilgi çekici. Yeni model A. Lange & Söhne tarafından geçen sene tanıtılmış olan Dato Perpetual’e tasarımsal anlamda her ne kadar çok benzese de mekanizmasında barındırdığı komplikasyonlar anlamında farklılaşıyor. Çünkü yeni Datograph Perpetual Tourbillon adında da anlaşılacağı gibi mekanizmasında bir touribillon’u da bulunduruyor. Aslında üç farklı “üst” komplikasyon bir arada yer alıyor.

LANGE2

Eğer A. Lange & Söhne’yi az çok biliyorsanız Datograph Up/Down modelinin dünyanın en başarılı kronograflardan birini barındırdığını da bilirsiniz. Lange bu modelinde de aynı kronografı kullanıyor ve üzerine ay fazı göstergeli perpetuel takvim ekliyor.

Yeni saatin kadranı Dato Perpetual’den farklılık gösterir nitelikte. Kadranda yer alan küçük ibreler ve göstergeler daha sade formlarda vu bu sadelik siyah kadranla buluşmuş maskülen bir görünümde. Takimetre özelliği de bulunan saatte güç rezervi göstergesi takimetrenin bittiği noktaya konumlandırılmış.

LANGE5

LANGE4

LANGE3

Saatin arka kadranında ise kusursuz tourbillon’u yer alıyor. Saat 12 yönünde konumlanan tourbillon ve eşapmanı kendi aksı etrafında bir dakikalık dönüşte bulunup mükemmel bir ahenk içinde izlenme imkanı sunuyor. Saatin mekanizması içinde ise tam 729 parça yer alıyor.

41.5 mm kasa çapında ve 14.6 mm kalınlığındaki saat her ne kadar biraz “büyük” olarak tabir edilse de arka kasası çevirildiğinde görüleceklere değer nitelikte.

100 parça olarak sınırlı sayıda üretilmiş olan saatin fiyatı ise € 295,000.

LANGE6

Detaylar:

Model: A. Lange & Söhne Datograph Perpetual Tourbillon Ref. 740.036F

Materyal: Platinyum

Mekanizma: Elle kurmalı Calibre L952.2

Kasa çapı: 41.5 mm, kalınlık 14.6 mm

Güç rezervi: 50 saat