FRANSIZ ARTİZAN SAAT ÜRETİCİLERİ

  • 69 SHARES

Fransa’da çok başarılı genç̧ saat üreticilerinden oluşan bir dalga yükseliyor. İşte yakından takip edilmesi gereken üç isim.

1 — Theo Auffret
@theo_auffret
F.P. Journe sponsorluğunda düzenlenen Genç Yetenek Yarışması’nın eski kazananlarından olan 27 yaşındaki Auffret, 38,5mm Tourbillon à Paris ile ün kazandı. Bu saat, bir regülatörün kadran düzeninin büyük tourbillon mekanizması ve open-worked yapıyla armanlanmasıyla, sonra da bunların hepsinin muhteşem el işçiliğiyle bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş. Auffret şimdilerde bir Souscription formatı için bespoke numuneler üretiyor.

2— Sylvain Pinaud
@horlogerie_sylvain_pinaud

Le Locle’deki Fransız sınırından biraz ileride yer alan seçkin Morteau saat üreticiliği okulundan mezun olan Pinaud, kendini 2019’daki bir open-worked, mono-usher kronografla tanıttı. Mart ayında da ardından gelen çok güzel ve enteresan üç kollu Origine’ini duyurdu. Bu saat siyah cilalı uzun bir balans köprüsüyle tutulan büyük, serbest yaylı balansın hakim olduğu bir kadrana sahip.

3 — Vincent Deprez
@vincent_deprez
Deprez, Patek Philippe’ye geçmeden önce daha 15 yaşındayken Vacheron Constantin’de çalışarak meslek yaşamına başladı. 2017’de Cenevre’de kendi atölyesini kurdu. O atölyedeki ilk saati, 10 çelik kasalı saatten oluşan bir Souscription edisyonu için yaptığı Tourbillon Classique’tir.