YENİ SAAT FUARI PAKTI

  • 482 SHARES

SIHH’in format değişimi ve Watches & Wonders’a dönüşümünden sonra, Baselworld’den ayrıldığını duyuran Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor, Fondation de la Haute Horlogerie ile iş birliğinde 2021 için fuar gündemini yeniden güncellediler.

İsviçre’de gerçekleşen bildiğiniz tüm saat fuarlarına dair bilgi birikiminize elveda etmenin vakti geldi. Zira SIHH’in Watches & Wonders’a dönüşüm planları, 2021’de yüksek saatçilik özelinde ülkede yaşanacak ilk yenilik olmayacak. Baselworld’den ayrılan ve kendi paktlarını oluşturduklarını duyuran Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor, Fondation de la Haute Horlogerie ile 2021 için Cenevre’de gerçekleştirilmesi planlanan yeni bir fuar oluşumunda ortak olduklarını açıkladı.

Yüksek saatçiliğin odağını tümüyle Cenevre’ye taşıyacak bu karar, Watches & Wonders ile eş zamanlanarak 2021’in nisan ayını sadece manüfaktürler değil, sektör ile bağı olan herkes için belirleyici hale getiriyor. Palexpo’da gerçekleşecek olan fuar, 5 markanın ortaklaşa vizyonu ve Fondation de la Haute Horlogerie’in bilgi birikimi ile şekillenecek. SIHH’in, yeni adı ile nitelemek gerekirse Watches & Wonders’ın, temel prensiplerinden etkilenerek sadece perakendecilere, basın ve VIP müşterilere özel olacak yeni oluşum, 2021’in yüksek saatçilik için bambaşka bir yıl olacağına dair en yeni kanıt.

Eser kredisi: René Magritte, Time Transfixed, 1938