DUBAİ’NİN YÜKSEK SAATÇİLİK VİZYONU

  • 360 SHARES

Bu yıl 20-24 Kasım tarihleri arasında 4. kez gerçekleşecek olan Dubai Watch Week, yüksek saatçilik gündemini bir haftalığına Orta Doğu’ya taşıyarak multidisipliner ajandası ile takip gerektiriyor.

Yüksek saatçilik kültürüne Orta Doğu’da adanan ilk global platform olan Dubai Watch Week, Ahmed Seddiqi& Sons tarafından 2015’te kurulduğundan bu yana sadece lüks saat markalarını değil, koleksiyonerleri, niş saat üreticilerini ve basını da yakından ilgilendiren bir içerik sunmayı başarıyor. Genellikle İsviçre ile özdeşleşen saat kültürünü farklı bir coğrafyaya taşıma cesareti, Dubai Watch Week’i özel kılıyor. Ama bu durum aynı zamanda farklı bir perspektifi ve iyi kurgulanmış bir organizasyon ve aktiviteler bütünü ile kurgulandığında bu algıyı oluşturabiliyor.

Horolojik bilgi birikimini farklı kanallar ile aktarmayı seçen Dubai Watch Week’in içeriği, bu sene inovasyon ve teknoloji temaları üzerinden oluşturuluyor. Sektörün geleceğini şekillendirecek olan bu iki nosyon özelinde, çeşitli paneller, sergiler, dersler ve yarışmalar ile kurgulanıyor. Öne çıkan etkinlikler arasında Rolex’in Orta Doğu’daki ilk sergisi The Rolex Experience; Chopard’ın yeni modeli Alpine Eagle’a adadığı kürasyon ve ilk uluslarası saat fotoğrafçılığına adanan yarışma Watch Photo Awards var.