NATHALIE DU PASQUIER’İN DÜZEN KURAMI

  • 16 SHARES

Cenevre’deki Pace Gallery, Nathalie Du Pasquier’nin renk, form ve boşluk temaları üzerine olan işlerini bir araya getiren “The Strange Order of Things 2” sergisine Seoul sonrası ev sahipliği yapıyor.

2019’un son aylarında Pace Gallery’nin Seoul ayağında sergilenen “The Strange Order of Things 2” isimli sergi 6 Mart’a kadar Cenevre’de 15-17 Quai des Bergues adresinde ikamet edecek. Sanatçının İtalyan tasarım kolektifi Memphis üyesi olduğu dönemdeki soyut işlerinden ilhamla resmettiği 30 eserinden oluşan seçki, serginin adından da anlaşılacağı üzere objelerin birbiri ile olan uzaysal ilişkilerine odaklandığı resimlerinden oluşuyor.

Kürasyonu: “Tıpkı Seoul’da olduğu gibi sergi kocaman bir enstalasyon gibi tasarlandı. Seçki son iki senedir düşündüklerimi ve resmettiklerimi temsil ediyor.” sözleri ile özetleyen Du Pasquier, galeriyi de tıpkı işlerinde olduğu gibi soyut bir boşluk olarak organize ediyor. Sergide ayrıca sanatçının tasarlamış olduğu ve içinde sergiye ait bir kitabın, iki ipek baskı ve orijinal bir işinin bulunduğu 5 farklı kutu tasarımı da görülmeye değer.