KRONOGRAFLARDA SÜRMANŞET ETKİSİ

  • 148 SHARES

Zamanın kontrol edilemezliği, onu değişimin bir parçası olmaktan ayırıyor mu, yoksa zaman değişimin ta kendisi mi? Cevap vermeden önce derin bir nefes alın ve bu değişimi ne ölçüde kaydedebildiğinizi düşünün.

Aynı şeyi biz yaptığımızda, odağımız zamanı kaydetmekle şekilleniyor, akabinde mütemadiyen değişen değerlere rağmen aynı duruşunu koruyan, deyim yerindeyse manşetlerden düşmeyen parçalar gözümüzün önüne geliyor. Yunancada zaman anlamına gelen “Chronos” ve yazmak anlamına gelen “Graph”ı harmanlayarak üretilen kronograf komplikasyonu, yüksek saatçiliğin en önemli noktalarından biri haline geldiği taktirde, zamanı kaydedebilmek daha mümkün oluyor.

Belki de tam da bu yüzden bu komplikasyon zaman içerisinde farklı sürümleriyle karşımıza çıksa da, Rolex Cosmograph Daytona, Omega Speedmaster Moonwatch Chronograph ve Breitling Navitimer 8 Chronograph 43 her zamanki duruşunu baki kılmayı başaran parçalar oldukları için onları sürmanşete taşıyoruz. Bu yüksek saatçilik ürünlerinin etkisini yitirmesi ve manşetten düşmesi mümkün görünmezken, onlara bu lüksü atfeden değerleri keşfetmek sizin göreviniz.

Saatler sırasıyla:

ROLEX
COSMOGRAPH
DAYTONA

Materyal Oystersteel çelik
Kalibre 4130
Kasa çapı 40 mm

BREITLING
NAVITIMER 8
CHRONOGRAPH

Materyal Paslanmaz çelik
Kalibre Breitling 13
Kasa çapı 43 mm

OMEGA
MOONWATCH
CHRONOGRAPH

Materyal Paslanmaz çelik
Kalibre Omega 1861
Kasa çapı 39.7 mm