TAG Heuer’İN Üretİm Aşamalarına Tanıklık Edİn

  • 144 SHARES

TAG Heuer marka kimliğini görseller üzerinden yansıtmaya karar veriyor hal böyle olunca da işin başına fotoğrafçı Fred Merz geçiyor.

Tag Heuer, marka kimliğini yansıtmak ve saat uzmanlığını meraklılarıyla paylaşmak adına bir fotoğraf serisi geliştirdi. Markanın en modellerinin yaratım sürecinden, denetleme işlemlerine kadar tüm sürecin gösterildiği usta işçilikli fotoğraflar ise sanatçı ve fotoğrafçı Fred Merz tarafından çekildi.

 

Chevenez. Prodüksiyon sürecinin gösterilişi; manüfaktür ve mekanizma araçlarını geliştirilişi.

Chevenez. Prodüksiyon sürecinin gösterilişi; manüfaktür ve mekanizma araçlarını geliştirilişi. © Fred Merz

La Chaux-de-Fonds. Saatler üretildikten sonra "işkence odası" adı verilen bölümde sağlamlıkları, kaliteleri ve dirençleri test edilirken.

La Chaux-de-Fonds. Saatler üretildikten sonra “işkence odası” adı verilen bölümde sağlamlıkları, kaliteleri ve dirençleri test edilirken. © Fred Merz

 

38 yaşındaki Cenevre’li fotoğrafçı Fred Merz, Vevey’de yer alan School of Photography’den mezun olduğundan beri İsviçre ve uluslararası basın için çalışıyor. Sinematik kompozisyonları ile çektiği görsellere kendi kimliğini de yansıtan sanatçı, ışığın algılanış şekillerinden çokça etkileniyor. Markanın ana merkezinde yer alan farklı kantonlarda(La Chaux-de-Fonds) kapalı alanda gerçekleştirilen fotoğraf çekiminde, markanın eşsiz saat kasalarından kadranlarına, kayışlarından sağlamlık deneylerine kadar pek çok aşama ve bu aşamaların gerçekleştiriliş şekilleri görüntülendi. Fotoğraf çekimleri içinde markanın yeni mekanizması 1969 kalibrenin yaratım sürecine de yer veriliyor.

La Chaux-de-Fonds. Prototiplerin geliştirilişi ve yeni parçaların tasarlanışı.

La Chaux-de-Fonds. Prototiplerin geliştirilişi ve yeni parçaların tasarlanışı. © Fred Merz

La Chaux-de-Fonds. Modeller hazırlandıktan sonra cilalama sürecinde geçerken.

La Chaux-de-Fonds. Modeller hazırlandıktan sonra cilalama sürecinde geçerken. © Fred Merz

TAG Heuer kadranları su denemesinden geçerken.

TAG Heuer kadranları su denemesinden geçerken. © Fred Merz

Cornol. NC makinaları ile saat kasalarının gücü test edilirken.

Cornol. NC makinaları ile saat kasalarının gücü test edilirken. © Fred Merz

La Chaux-de-Fonds. Edouard Heuer kronometre dünyasına adım attığından beri TAG Heuer 'ın DNA'sını oluşturan parçalardan birisi.

La Chaux-de-Fonds. Edouard Heuer kronometre dünyasına adım attığından beri TAG Heuer ‘ın DNA’sını oluşturan parçalardan birisi. © Fred Merz