Audemars Piguet ve Le Brassus TARİHİNE Ek Değer

  • 148 SHARES

Audemars Piguet’nin Le Brassus’da yer alan manüfaktür ve müzesine ek olarak geliştirilen proje ile AP’nin yaşam alanı genişliyor.

Audemars Piguet, halihazırda İsviçre’de yer alan müzesini genişleteceğini ve içeriğe farklı bölümler de ekleyeceğini duyurdu. Yenilenen binada yüksek saatçilik workshop’ları ve diğer sunumlar için de ekstra bir alan yer alacak.
Maison des Fondateurs ‘Kurucuların Evi’ olarak adlandırılan yeni alan Danimarkalı mimari firması BIG(Bjarke Ingels Group) tarafından tasarlanıyor.

audemars_piguet_maison_des_fondateurs_01_3d_original_003

Le Brassus’da halen bulunmakta olan 1868 senesinden kalma Audemars Piguet binasının hemen yanına konuşlanacak yeni bina, her ne kadar fütürist bir tasarım içerse de aslında eski binanın ve yapılacağı alanın karakteristiğine uygun çizgiler barındırıyor. QP Türkiye ekibinin de daha önce ziyaret etmiş olduğu (link üzerinden görülebilir) Manüfaktürün içerisinde üreticinin tarihine dair pek çok özel üretim parçalara, tarihi parçalar ve detaylarına yer veriliyor. İşte bu bütünün bir parçasını oluşturacak yeni alan da sergi odaları, atölyeler, dinlenme bölümleri, ses ve sinema laboratuvarları ve güncel sanat eserlerine yer verecek.
Atelier Brückner ve Stuttgart tabanlı iç mimari firması Bjarke Ingels geçmişten beri sergi alanları ve müze tasarımlarına odaklanan yüksek vizyonları ile ‘Maison des Fondateurs’ün planlama ve inşasını üstlenirken Cenevreli mimari firması CCHE’den de destek alacak. Bjarke Ingels’in bu proje başına getirilmeden önce de bir tasarım yarışmasından geçtiklerini de ayrıca ekleyelim.