CARTE BLANCHE

  • 234 SHARES

Dior Maison’un, Salone Del Mobile kapsamında Dimore Studio’ya verdiği açık kartın sonuçları.

Geçtiğimiz seneki Salone Del Mobile’de Dior Maison x Dimore Studio iş birliğinden doğan tasarımları Casa degli Ateliani’de ziyaret etmemiş olanlar; bu haber sizleri ilgilendiriyor. Dimore Studio, 2003’te Milano’da kurulan İtalyan- Amerikan köklere sahip bir mimari ve tasarım ofisi. Stüdyonun kurucuları Emiliano Salci ve Britt Moran özellikle mobilya, ışıklandırma ve tekstil tasarımı üzerine yoğunlaşıyor. Markanın en son müşterisi Dior, tasarımcı ikiliye güvenini Salone Del Mobile kapsamında tam yetkiye sahip olacakları bir iş birliği teklifiyle gösterdi.

Her şeyden önce bu, büyük bir sorumluluğu beraberinde getiriyor. Sonuçta Dior, tarihi 40’lara dayanan ve kemikleşmiş bir tasarım anlayışına sahip bir marka. Bu dili, moda tasarımı dışında ayrı bir başlık altında incelemek ise tahmin edeceğiniz üzere hummalı bir çalışmanın sonucu. Nitekim bu ortaklıktan ortaya çıkan 14 tasarıma sahip olmak için sadece
1 seneniz bulunuyor. Özel sipariş yöntemiyle hayata geçen tasarımlar ise kendi içinde çeşitlilik gösteriyor. Altın, gümüşi bronz, pleksiglas ve rattan gibi farklı materyallerden hazırlanan objeler arasında vazo, tepsi, küllük, çerçeve ve şamdan gibi tasarımlar bulunmakta. Christian Dior’un vizyonu ise tasarımların detaylarında, modacının sürrealist ve kübist sanatçılara olan düşkünlüğüne atıfta bulunularak ön plana çıkarılmakta.