RETRO VE BİLİNÇLİ PEDAL SİSTEMİ

  • 69 SHARES

Aklınıza gelen klişe pedallı bot imajlarını unutun. Beau Lake, Kanada tasarım felsefesi ile tasarlanmış lüks Runabout’u huzurlarınıza sunar. İnsan gücüyle çalışan bu bilinçli tasarım 50’lerde İtalya’da tasarlanmış bir modelden ilham alıyor.

Pedallı botlar, çoğunlukla yunus kılıklarına giren ve tasarım nosyonu konusunda yetersiz olan bir yaz aktivitesini hatırlatırlar. Denizin üstünde bisiklete binme hissiyatı güzeldir ama dış görünüşe tümüyle önem vermemek takdir edersiniz ki QP ekibi için olanaksız. Runabout ise Kanadalı marka Beau Lake’in bu konuya çare ürettiği en yeni tasarım. İnsan gücüyle çalışan Runabout, markanın ortağı Paul Lavoie’nın 1950’lerden kalma İtalyan “pedalo”sundan referanslar taşıyan ahşap ponton ve maun ağacından oturma düzeneklerine sahip.

Canlı renkli klişelerdense rafine nötr tonları benimseyen Runabout, çevresindeki doğaya ve mimariye uyumlu haliyle ilgi kaynağı oluyor. Markanın tasarım direktörü Lee Kline’ın 1950 ve 60’lardaki pedallı bot prototiplerini inceledikten sonra senteze ulaşan bir tasarım söz konusu. Çevreye duyarlı tasarımların her zamankinden daha çok ilgi gördüğü günümüzde, ilgi çekmesi kuvvetle muhtemel yaz alışverişlerinden biri olabilir. Retro hissiyat veren deri ile kaplanan oturma düzeneği ile bu, şimdiye kadar gördüğünüz en şık versiyon olabilir.