MULTİDİSPLİNER FREKANS

  • 76 SHARES

Müzik dinlemek için birçok bahane sunabiliriz. Belki de herhangi bir maruzata da ihtiyacımız yoktur. Her şekilde Omnia’nın akustik teknoloji sesi açılabilir.

Tasarımlarda işlevselliğin önemli bir kıstas olduğunu kabul ediyoruz fakat dış görünümün de bir o kadar önemli olduğunu düşünmekten kendimi alıkoyamıyoruz. Neticede sizinle bulunduğunuz ambiyansı paylaşan her obje, bir anlamda sizi de yansıtıyor. Günümüzün gelişimlerini takip ederken geçmişin estetik çizgilerine sahip olmak istememiz jenerasyon farkı sorunsalını su yüzüne çıkarıyor olsa da Sonus Faber’ın ev hoparlörü Omnia ortak noktayı bulmayı başarıyor.

Yenilikçi akustik teknolojisi ile bulunduğu her ortamın ses dalgalarına uyum sağlayabilen Omnia’nın dijital ve analog her türlü kaynakla bağlantı kurabiliyor olması, kullanıcılar arasındaki yaş farkını ortadan kaldırıyor. Sinyal işleme sistemi Crescendo ile oda yansımaları aracılığıyla canlı bir performansı taklit eden net bir dalga cephesi yaratılıyor. Öte yandan Omnia’nın dokunmatik ahşap üst paneli Senso’nun aydınlanan çizgileri, farklı anlamları ifade ediyor. Hoparlörün görünen kısımlarına gelecek olursak, çok katmanlı ahşap üst kısım İtalyan stilini sembolize ederken iki farklı alternatif sunuluyor: geleneksellikte ceviz kaplama ve endüstriyel görünümde grafit.