FREKANS DİFÜZYONU

  • 126 SHARES

Bir hoparlörden beklenti sadece kaliteli ses olmamalı tezinden yola çıkarak göze hitap eden Cell Alpha’nın estetik kaidelerine de önem veren bir duruşu var.

Günümüzün oldukça büyük bir kısmını çeşitli seslere maruz kalarak geçiyoruz. Kurulan diyaloglardan şehir hayatının kendine has titreşimlerine varıncaya kadar birçok ses dalgası kulaklarımızda çınlıyor. Ancak gün sonunda da rahatlamak için müzik dinliyor oluşumuz, seslerin hissiyat üzerindeki etkisini irdelememize neden oluyor. Öyle ki sakin ya da enerjik ritimler duygu bütünlüğümüzü tamamlarken hoparlörlerin tasarım açısından tatmin edici olması da bekleniyor. Duyma ve görme duyusundaki etki tepki noktasına ise Syng’in Cell Alpha hoparlörü ile odaklanıyoruz.

Damon Way ve Apple’in eski tasarımcılarından Christopher Stringer- ki kendisi iPhone, iPad ve Apple Watch’un çeşitli yinelemeleri üzerinde 20 yıldan fazla bir deneyime sahip- tarafından geliştirilen hoparlör Syng’in yenilikçi tarafını ön plana çıkma gayesinde. Cell Alpha, formunda şeffaf bir görünüme sahip ancak tasarımcıların özellikle yuvarlak şeklini tercih etmesinin bir nedeni var. O da, spesifik olarak bu formun sesi şekillendirmeye yardımcı oluyor oluşu. Ayrıca hoparlör bulunduğu ortamın akustiğini algılayarak mekana uyum sağlayabilen triphonic ses teknolojisini ve de herhangi bir ses seviyesinde bas kalitesini optimize eden bir dizi sistemi barındırıyor. Tasarımın fiziksel özelliklerinden bahsetmişken Cell Alpha yükseklik ayarını ise ayarlanabilir metal ayağı ile sağlıyor. 1.799 dolar fiyat etiketi ile Cell Alpha markanın web sitesinde satışta.