JAGUAR ADAPTASYONU

  • 91 SHARES

Bu adaptasyonun ne yönde geliştiğini merak edenlere, öncelikle Jaguar’ın tam teşekküllü elektrikli otomobil devrine I-PACE modeli ile adım attığını ve tasarımın 2018’in ikinci yarısında piyasaya sunulacağını belirtelim.

Spotta duyduklarınızın Jaguar deyince size yetmeyeceğini biliyor ve bir başka spot ile iddiayı artırıyoruz: Otomobil markalarının bünyesindeki elektrik teknolojisine dair neredeyse bir oryantasyon programına teker teker katıldığını söyleyebileceğimiz bu dönemde, Jaguar da bu kafileye katıldı. Hem de yeni tanıttığı SUV ailesine mensup bir tasarım ile. 2018’in ikinci yarısında sunulacak olsa da Jaguar’ın elektrifikasyon dönemini başlatacak bu modelle şimdiden tanışmanızda fayda var zira sektörde adını sıkça duyacaksınız.

Söz konusu I-PACE, tümüyle elektrik gücüyle çalışan yani batarya teknolojisini barındıran bir araç. Batarya ömrü, tek bir şarj döngüsünde 480 km civarında. Anında tork ve dört çeker sistemi, modele bir spor otomobilin hızlanma özelliğini kazandırırken, 4.8 saniyede 100 km hıza erişebilmesine olanak tanıyor. 90 kilovat-saatlik bataryası, iki sabit mıknatıslı senkron elektrikli motorunu, Formula-E yarış otomobili olan Jaguar I-TYPE’a benzer bir sistem ile çalıştırıyor.

Elektrikli motor ayrıca yapısı sayesinde iç tasarımda ekstra alan yaratıyor. Jaguar, elde ettiği bu tasarım avantajını daha da renklendirmek adına, uzun yolculuktaki olası can sıkıntısını minimize edecek Touch Pro Duo haber/eğlence sistemini de göz zevkinize dahil ediyor. 4G Wi-Fi kapasitesi, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı özelliklerinin birer I-PACE yaşam standardı. Elektrikli araç devrindeki yerini saptamaya çalışanlara tüm bu detaylar itinayla duyurulur.