PROPORSİYONA ÖZEL VİZÖR

  • 66 SHARES

Maison Bonnet: 1930’lerden beri ısmarlama gözlükçünüz. Paris’ten sonra Londra’da yeni açılan butiğine sizleri buyur etmeden önce varlığını tekrar hatırlatalım istedik.

Her gün bespoke takım elbiseler giymek mi yoksa yüzünüze özel tasarlanmış bir gözlük takmak mı? Siz de ikinci seçeneği alışveriş listenizde ön sıraya koyanlardanız, Maison Bonnet’ye aşina olmalısınız. Ne de olsa dünyada bu hizmet azami sayıda veriliyor ve bunu 88 yıldır sürdürebilen hiçbir marka bulunmuyor. Dört jenerasyon boyunca bu Parizyen ailenin gözlük ölçüm aletlerine, Le Corbusier’den Jean Touitou’ya, yüzünü yerleştirmiş birçok ünlü isim var. Kişiye özel gözlük işlemi gerçek bir konsültasyonu andıran birden çok görüşmeden oluşuyor. Bu söylemle abartıya kaçtığımızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz zira Franck Bonnet için burun deliklerinizin bile proporsiyonunuzu belirlemede büyük önemi var.

Modaya uyuma gelince, stil sayfasında olduğunuza bakmayın; o konuyu butiklerinin kapısındayken unutmanız gerekiyor. Çünkü marka için trend müşterinin yüzüne ne yakışırsa o. Ve sıfır logo politikası ile kendinize ait bir lükse sahip olacağınız fikri sabit. Yılda sadece 1.000 gözlük üretme ve bir gözlüğe 20 saatten başlayan bir zaman ayırma da Maison Bonnet’nin değişmeyen prensiplerinden. Ayrıca 1973’te yasaklanmasına rağmen stoklarını eritmek adına hala kaplumbağa kabuğundan çerçeveler yapan maison’un Paris ve Londra adreslerini, olur da kendinizi şımartmak isterseniz diye buraya not ediyoruz.

5 Rue des Petits Champs, 75001 Paris, Fransa
7 Stafford Street Londra W1