PODYUM ADAPTASYONU

  • 102 SHARES

London Fashion Week küresel vitrinini bugünkü ihtiyaçları doğrultusunda dijital inovasyon kavramına en uygun şekilde uyarlıyor.

2020’nin ilk aylarında, her sene farklı disiplinlere hitap eden etkinliklerin iptal edilebileceği ya da ertelenebileceği düşüncesi çoğumuzun aklının ucundan bile geçmemiş olabilir. Pandeminin Asya’nın ardından Avrupa’yı ve daha sonra da Amerika’yı merkez üssü haline getirmesi beraberinde yıl içerisinde birçok etkinlik iptal oldu. Lakin içerisinde bulunduğumuz krizi bir nevi fırsata çevirebilecek adımlar atılmıyor da değil. Sanal sergiler, online olarak gezilebilecek şehirler, podcast’lar derken dijitalleşmenin en iyi örneklerini bu dönem içerisinde deneyimliyoruz. Bir açıdan normal hayatımızda bir parçası olabileceğimiz faaliyetleri evde kalarak ve bir ekran karşısında gerçekleştirebiliyoruz.

Sanal platformlara entegre olan bir diğer etkinlik ise 12 Haziran’daki London Fashion Week. 40 sene boyunca her yıl düzenlenen moda haftası, 2020’de dijital olarak lanse edilecek. Erkek koleksiyonlarının yanı sıra Eylül’de şimdilik planlama konusunda bir sorun yaşamayacağı öngörülen moda haftasının kadın koleksiyonlarına dair ipuçları da paylaşılacak. Aynı zamanda tasarımcıların koleksiyonlarını tanıtabileceği platform covid-19’un yarattığı yeni dünyaya alternatif olarak sunuluyor.