MEVSİMİN O ANI

  • 54 SHARES

Kazakların sıkıcı olabileceği konusunda fikirlerinizi değiştirebilecek tasarım, beklenildiği üzere Kuzey Avrupa estetiğinden etkileniyor.

Kazaklara yüklenen anlamlar sonbaharın bitişi ve yeni yıl arifesinde farklı bir boyuta evriliyor. Eminiz ki hepimizin gardıroplarında materyali sebebi ile kaşındıran ya da görsel olarak çok da estetik görünmeyen kazakları vardır. Yine de kendimizi kandırıp illa ki bir gün giyeceğimizi umut ettiğimiz bu tarz kazaklar, ne yazık ki çoğu zaman dolapların en karanlık bölümüne hapsoluyor. Bu noktada, tasarımın dokusunun bir hayli önemli olduğunun da altını çizmeli. Bu referansımızda örgüyü bir adım önce çıkartıp görünüş ve hissiyat bakımından daha konformist bir duruşa sahip olduğunu dile getirebiliriz. Tabii bir de Tokyo Olimpiyatlarında örgüyü gündeme getiren Tom Daley’i anarak.

Menşeine tasarımın üzerine işlediği İsveç bayrağı ile atıfta bulunan Acne Studios, kazakların sıkıcı olma eğilimine karşı geliyor. Golf sahasındaki atış noktalarını andıran kamuflajlı kazak jakarlı yün karışımına sahip. Minimal ama renkli olarak tasvir edebileceğimiz tasarımın markanın İskandinav perspektifini net bir şekilde yansıttığı kanaatindeyiz.