MEVSİM NORMALİ

  • 94 SHARES

Klasik tarzından ödün vermeden sürdürülebilirlik ve geri dönüşümü Humanature ile tanımlayan Canada Goose yeni standartlarını belirliyor.

Bir süredir modayı sadece tasarım perspektifinden değil, ekolojik dengeler üzerinden değerlendiriyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda şimdiden atılan adımları hatta ve hatta önümüzdeki yılları kapsayan taahhütleriyle markalar saflarını belli ediyor. Verilen sözlerin tutulduğu ve sürdürülebilirliğin baz alındığı koleksiyonların artması eminiz ki hepimizin temennisi. Bu yaklaşımı ön planda tutarak yeni bir seçki yaratan güncel isimlerden biri de Canada Goose.

Performans, işlevsellik ve tasarım üçlüsünden vazgeçmeden koleksiyonunda geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir malzemeleri tercih eden marka bu girişimine de Humanature adını veriyor. Organik pamuk ve geri dönüştürülmüş naylon bileşenlerini kullanan Canada Goose ayakkabılarında da ekolojik yöntemlere başvurarak su ve kimyasal tüketimini azaltıyor. Son olarak markanın 2025 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu sözünü verdiğini de hatırlatalım.