MARJİNAL ÇİZGİ

  • 87 SHARES

Café du Cycliste, 80’li yılların rock and roll tarzını teknoloji ile birleştirerek bisiklet kıyafetlerinde sıra dışı bir yaklaşım benimsiyor.

Outdoor aktivitelerinin özgürlük teması ile etkileşimi yadsınamaz. Bisiklet üzerinde henüz ayak basılmamış yerleri keşfetme duygusunu bir önceki cümlemize referans olarak gösterebiliriz. Ayrıca bisiklet sürerken spesifik olarak tercih edilen kıyafetlerin, bu spor dalını daha rahat ve keyifli hale getirmek adına fonksiyonalite göz önünde bulundurularak tasarlandığı bir gerçek. Tıpkı Côte d’Azur tepelerinde iki tekerlek üzerinde bir gezinti fikrinden doğan Café du Cycliste’in koleksiyonları gibi.

Teknolojinin kumaş üzerindeki performansı ile Fransız stilini birleştiren marka Laureline Gravel tasarımının yenilenmiş halini sunuyor. 1980’li yılların rock and roll ruhunu yansıtan unisex tasarım, Café du Cycliste’in bisiklet kıyafetlerine yönelik alternatif yaklaşımının bir ispatı. Farklı teknik kumaşlardan tasarlanan gömlek, bisiklet sürerken benimsenen dresscode’a dair bazı basmakalıp görüşleri ortadan kaldırıyor.