LOUIS VUITTON’UN NBA ÖNGÖRÜSÜ

  • 18 SHARES

Lakers’ın NBA 2020 şampiyonluğunda kutlamaya dahil olan Louis Vuitton, kurulan bu bağı “LV X NBA” isimli sınırlı sayıda üretilen bir koleksiyon ile sağlamlaştırılıyor.

NBA 2020 finallerinde şampiyon olan Lakers, Larry O’Brien kupasını Louis Vuitton Trophy isimli bir çantada teslim aldı. Markanın erkek koleksiyonundan sorumlu kreatif direktör Virgil Abloh ise bu ilişkinin sadece bir kupa çantası ile sınırlı kalmaması için “LV X NBA” isimli özel bir koleksiyon tasarlama kararı aldı. Sınırlı sayıda üretilen giyim ve aksesuar koleksiyonu Abloh’un vizyonunu spor dalı ile özdeşleşen estetik algısı ile birleştiriyor.

İlkbahar-Yaz 2021 Precollection için tasarlanan kapsül koleksiyonu, Fransız zanaatkarlığı ve Amerikan sportifliğini aynı potada eritmeyi amaçlıyor. Üç yıl boyunca farklı tasarımlar ile sürdürülecek bağ, iki markanın da logolarını barındıran tasarımlardan oluşup, basketbol oyuncularının tarzlarından ilhamla şekilleniyor. Koleksiyon 20 Kasım’dan itibaren markanın butiklerinde satışa sunulacak.