KORUNAKLI TARZ

  • 78 SHARES

Henüz AirTag için seçim yapamamışken Hermès ve Apple iş birliğinden yeni bir tasarım daha tanıtıldı. Fakat bu sefer portatif evrenimiz olan akıllı telefonlar ön planda.

Akılımıza takılan en ufak bir sorunun dahi en kısa şekilde çözüme ulaşması için elimizin gittiği ilk adres, akıllı telefonlarımız. İnternetin uçsuz bucaksız verilerinin yanı sıra avuç içine sığabilen bu portatif evren aynı zamanda hepimizin kimliği. Demek istediğimiz akıllı telefonlar, anılarımızdan sosyal çevremize ve hatta banka hesaplarımıza varıncaya kadar taşınabilir kişisel ansiklopedimize dönüşmüş durumda. Kimi zaman kendimizi bakmaktan alıkoyamadığımız bu ekranlar bir yandan da kişisel verilerin korunma sorunsalını beraberinde getiriyor. Ancak siber güvenliği bir kenara bırakarak akıllı telefonları somut anlamda koruma görevine odaklanıyoruz.

Son olarak AirTag tasarımı ile eşyaların bir anda ortadan kaybolma özelliğine çare bulan Apple’ın bu mikro cihazına Hermès de kendi vizyonu ile dahil olmuştu. Bizler henüz hangi renk AirTag’e daha yakın olduğumuzu düşünürken, iki marka bu sefer de telefon kaplarını yakın markajlarına aldı. Hermès’in logosu kahverengi deri üzerine işlenirken kılıfa son dokunuşu kontrastlık yaratan beyaz dikişler yapıyor. MagSafe uyumlu telefon kılıfını, koruma kalkanına ek olarak bir stil göstergesi olarak da tanımlamak mümkün.