KESİŞİM KÜMESİ

  • 72 SHARES

Ahluwalia ve Paul Smith’in farklı tarzlara sahip oldukları düşünülse de ortak bir nokta yaratmanın yolları yeni koleksiyon ile keşfediliyor.

Markaların arkalarında yatan hikayeler eminiz ki birçoğumuz negatif ya da pozitif yönde etkiliyordur. Günümüzün bakış açısı ile tercih ettiğimiz isimleri sadece tarzlarıyla değil etik değerleriyle de inceleme altına alıyoruz. Bu noktada hikayesini fabrikalardan çıkan eski malzemeleri yeniden kullanarak Hint-Nijerya mirasını canlandıran Priya Ahluwalia’yı örnek gösterebiliriz. Zira Priya aynı zamanda kırsal kesimdeki kadınların iş hayatına dahil etmesi ve adil ödeme şartlarıyla da bilinen bir isim. Bir diğer taraftan Ahluwalia, Paul Smith’s Foundation tarafından desteklenen, gelecek vadeden iş birliklerine yeni bir yaklaşım benimseyen &PaulSmith ile bir araya geliyor.

Hem Paul Smith hem de Ahluwalia’dan ödünç alınan kodların karışımı olan koleksiyonu tasarım ve zanaat birlikteliği olarak da tanımlayabiliriz. Fazla kumaşlar, düşük etkili malzemeler ve organik pamuğun yanı sıra Priya’nın imzasındaki tekniklerin de kullandığı tasarımlar yer alıyor. Son olarak Priya’nın sadece bu koleksiyon için hazırladığı bir playlist’in de olduğunu belirtelim.