İKİNCİ BÖLÜM

  • 22 SHARES

North Face ve Gucci’nin yenilenen iş birliğinde markaların bireysel stilleri ön planda tutulduğu gibi tasarımlardaki logo baskılar, geometrik formlar ve orman temalı motifler dikkat çekiyor.

Farklı segmentlere hitap eden modaevlerinin bir araya gelmesine neredeyse bağışıklık kazanmış durumdayız. Lüksün sokak tarzı ya da gündelik hayatın klasikleri ile iş birliği içerisine girmesi bir önceki cümlemizde özellikle belirtmek istediğimiz okazyonu kanıtlar cinsten. Senenin başında karşımıza çıkan Gucci ve North Face, 2021 yılını birlikteliklerinin yeni koleksiyonu ile kapamayı tercih ediyor. North Face’in keşfetme arzu ile Gucci monogramı bir araya getirilerek ortaklığın ikinci bölümü yayınlanıyor.

80’lerin kayak modasından çirkin Noel kazaklarına varıncaya kadar 130 tasarım bir araya getiriliyor. Hatırlayacağınız üzere bir önceki koleksiyonda 70’lı yıllardan ilham alan ikili yeni seçkisinde GG monogramını farklı renk ve boyutlarda kullanıyor. Bu tasarım düşüncesi de logomania’nın 60’lı ve 70’lı yıllardaki inişli çıkışlı seyrine bir gönderme olarak yorumlanabilir. Floral desenler ve puslu orman görüntüsündeki baskıları ile koleksiyona Gucci’nin web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.