GOOGLE SEARCH: F/W 23

  • 2 SHARES

Gardırobun her daim kahramanı olanlardan ruh halimiz belirleyenlere kadar; her sezon ‘an’ı tanımlayan cool parçalar vardır.

Yazı SELİN KAR

Hiç olmadığınız kadar özgür mü hissetmek istersiniz yoksa çocuksu mu? Rahat mı veya olduğunuzdan biraz farklı görünmek mi? 2023 kışında The Row’un minimalist elbiseleri, Valentino’nun cesur kırmızı tonları, Simone Rocha’nın tüm tasarım iddiasını hissettiğimiz ceketleri bu sorularınıza cevap verebilir. Yeninin cesur dünyasında bugün en çok ‘search’ edilen parçaların ‘short list’i, burada.

KIRMIZI ALARM

Moda haftalarından aklımıza kazınan en büyük renk trendi, kırmızı. Neredeyse her defilede karşımıza çıkan yüksek doz özgüven ve özgürlük aşılayan, bazen asi kimi zamansa ihtiyacımız olan feminenliği hissetmemize yardımcı olan renk, tüm tasarımcıların bu sezon radarındaydı. Hiç olmadığınız kadar sıra dışı görünmek isterseniz, Valentino’nun keskin terzilik eğilimini cesur kırmızı tonlarıyla birleştirdiği paltosu iyi bir seçim olabilir.

BAŞKA BİR BAKIŞ AÇISI

Şehirde sokakta gezinirken, romantik bir akşam yemeğine giderken veya hafta sonu bir sergi açılışında biraz Parizyen hissetmenin kime ne zararı var? Zarif ve omuzları ortaya çıkaran, minimalist yaklaşıma göz kırpan düşük omuzlu siyah bir elbise tek başına star olmaya yeter. Beklenmedik bir şekilde Paloma Wool ve Tory Burch bu sezon yorumlarını kısmen sakin tutarken Acne Studios, Jacquemus ve Carolina Herrera kabarık kol yorumlarıyla cool görünümün vazgeçilmezi olmak adına hazırlar.

BÜYÜK DETAY

Her boyuttaki fiyonklar sıradan bir kıyafeti bile büyük bir görsel şova dönüştürebilir. Bonus etki için Simone Rocha’nın aksesuar ve parçalara iliştirdiği fiyonkları gibi onları dahil etmeniz yeterli. Söz konusu görünümle kimi zaman tatlı bir kız çocuğu kimi zaman romantik bir kadın görünümüne sahip olmanın farklı yollarını yakalayabilirsiniz.

NORMCORE 2.0

Normcore stilinin öne çıkan parçaları arasında tişörtler, over- size hoodie’ler, polo yaka kazaklar ve jean’ler var. Kusursuz bir ‘it girl’ kombini için yapmanız gereken tek şey Ralph Lauren kazağınızla, krem rengi ‘cigarette’ kesim pantolonunuzu eşleştirmek. Ve son dokunuş Loewe’nin ‘Paseo’ çantası. Diğer kilit bir parçaysa hayatımızın, tasarımların tam ortasına düşen, sonsuz halka illüzyonunu veren ‘spiral’ deseninden başka bir şey değil.