DOĞAL ORTAMINDA İTALYA

  • 233 SHARES

Kamp tarzının farklı bir yorumu olarak 22 Ocak tarihinde satışa sunulacak olan North Face ve Gucci koleksiyonu, iki markanın da kendine has tasarım çizgilerini tek bir noktada topluyor.

Söz konusu tasarımların ortaya çıktığı sınırlar olduğunda hepimizin zihninde ülkelere göre farklı bir imaj beliyor. Markası ne olursa olsun, İtalya tasarımı denildiğinde daha şık çizgilerden Amerikan tasarımlarında ise daha sportif ve rahat bir profilden bahsedilebilir. Bir önceki cümlemizi biraz daha derinlemesine yorumlayacak olursak, outdoor aktivitelerinin Amerika bağlantılarını North Face ile, üzerine düşünülmüş İtalyan stilini ise Gucci ile bağdaştırabiliriz. Bu noktada iki farklı tasarım duruşuna sahip markanın iş birliğinden doğan koleksiyonu, Gucci’nin lüks tutkusunun North Face’in doğal ortamına entegrasyonu olarak tanımlayabiliriz.

1970’li yılların North Face tasarımlarındaki canlı renkler ve çiçek motiflerinden ilham alan koleksiyon Gucci monogramları ile bir bütünlük sağlıyor. Kuş tüyü ceket ve etekler, önlük elbiseler, gömlekler, tulumlar ve bir dizi retro sırt çantası ve bel çantalarının yanı sıra deri yürüyüş botları ve şapkalar koleksiyondaki yer alan diğer tasarımlar arasında. Bu parçalara ek olarak koleksiyondaki çadır ve uyku tulumu da outdoor aksesuar alt başlığını oluşturuyor. Önümüzdeki ay için bir kamp planınız varsa, 22 Ocak’ta iki markanın da web sitesinde satışa sunulacak olan koleksiyona göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.