BİR ÇİFT ELDİVENİN ALT METNİ OLUR MU?

  • 44 SHARES

Kış aylarını, Dünya’nın Güneş etrafındaki dönüşüne ek olarak, moda sektörünün farazi yörüngesine oturttuğumuzda mevsimin gereklerini yerini getirmek üzere eldivenler, işlevsel uydular olarak arzı endam ediyorlar.

Steve McQueen’in başrolünü üstlendiği Le Mans filmini gözlerinizin önüne getirin. McQueen, sayfanın alt kısmında gördüğünüz Gulf ceketiyle deyim yerindeyse yekpare bir şekilde, otomobillere olan tutkusunu yarış pistine taşıyor. Aynı haletiruhiye içerisinde olmasanız dahi, bu duruşu kışlık gardırobunuza taşımak isteyebilirsiniz. Bu noktada, sürüş keyfini optimum seviyeye çıkaracak detaylarla tasarlanan yarış eldivenlerini odağımıza taşıyoruz. Normal eldivenlere kıyasla çok daha ince bir deriden hazırlanan yarış eldivenlerinin önceliği, sürücünün direksiyonu ve vites kolunu rahat bir şekilde kavrayabilmesini sağlamaktır.

Buna ek olarak dikkat çeken bir diğer özelliği ise, olası tehlike durumunda ortaya çıkacak ısıyı, sürücünün derisinden uzak tutmaktır. İhtimallere göre farklılık gösteren tasarımlar, sürücülerin saat alışkanlıklarını da dikkate alıyorlar. Zira kimi yarış eldivenleri, bilek kısmındaki kesik sayesinde sürücülerin bileklerine takmaları beklenen kronograf saatlerini daha rahat görebilmelerini sağlar. Ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var; yukarıdaki bilgiler ışığında tasarlanan bir eldiveni şehir hayatına entegre etmek, tahmin ettiğinizden çok daha kolay.

Fotoğraf kredileri: Deri racer eldiveni Dents (Harvey Nichols) Yarış ceketi Gulf (Vakkorama) Tişört Ami (Vakkorama)