A.P.C’NİN CONCEPT STORE VİZYONU

  • 106 SHARES

90’lı yıllarda concept store nosyonu daha oluşmamışken bu kültürü butikleri aracılığıyla aşılayan A.P.C’nin kurucusu Jean Touitou, bu vizyonu kısa bir süreliğine tekrar hayata geçiriyor.

1987 yılında kurulduğunda, Fransız moda anlayışının sadece lüks markalar ile sınırlandırılmadığını istikrarlı bir vizyon ile kanıtlayan A.P.C, günlük giyim kodlarını yeniden şekillendirmesi ile biliniyor. Markanın perspektifi ise sadece moda ile değil mimari, tasarım ve life style ögeleri bu dünyaya entegre edebildiği için bugün hala bu kadar başarılı. Kurucusu Jean Touitou’nun 90’lı yıllarda butiklerinde hazır giyim ve aksesuarların yanı sıra dünyasını yansıtan bir lifestyle seçkiyi de satışa sunduğu zamanlar, concept store mevhumunun ilk örneklerini teşkil ediyordu.

Bugün bu tarihi kısıtlı bir süre için birkaç butiğinde yad edecek olan marka, Touitou ve eşi Jean’in favori objelerinden defterler, kitaplar, atıştırmalıklar ve oyuncakları Magasin Général konsepti adı altında satışa sunacak. 18 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında Brüksel ve Londra’daki butiklerde aktive olacak seçkinin bir kısmı, markanın web sitesinde de bu süre zarfında satılıyor olacak, ilgilenenlere duyurulur.