ZAMANI YENİDEN TANIMLAMAK

  • 274 SHARES

Millenary Frosted Gold Philosophique modeli, zaman ölçümünü tekdüzelikten kurtaracak tek ibreli tasarımı ile, Audemars Piguet’nin kreatiflik nosyonunu örneklendiren en yeni tasarım formasyonuna sahip.

Audemars Piguet’nin yeni tanıttığı Millenary Frosted Gold Philosophique, zamanı kol saatiniz üzerinden tek ibrede okuma imkanı tanıyan bir model. Markanın yaratıcılık anlayışı ve zaman ölçümünde kabul görmüş değerlerinin yeniden yapılandırılması sonucu ortaya çıkan saatin ilhamının, 17. yüzyıldaki tek ibreli modellerden geliyor oluşu ise, manüfaktürün geçmiş ve gelecek arasında kurduğu bağların ne denli güncel olabileceğini özetliyor. Malumunuz, marka kuralları yıkmadan önce onlarda ustalaşmanız gerektiğini mottosu olarak belirlemiş bir manüfaktür. Markanın yönetim kurulu başkanı Jasmine Audemars’ın özetlediği gibi: “Audemars Piguet’de kriz zamanlarında bile kendi çizgimizi takip edip, bağımsız trend anlayışını benimsedik. Yeni Millenary Philosophique modeli ile bu perspektifte devam ediyoruz. Model, yaşantımızın telaşlı dakikalarından uzaklaşıp, sizi kendi temponuzu belirlemeye davet ediyor.”.

Tek ibrenin kadranda yarattığı soyut algı, seçiminize göre 18 karat beyaz veya pembe altın bir kadran ile kombinlenebiliyor.  Frosted Gold finisajı ile klasik algısının dışına çıkan model, otomatik kurmalı calibre 3140 ile çalışıyor ve 40 saatlik bir güç rezervi sunuyor. Zaman ölçümünün dayattığı en temel ilkelerden biri olan dakika göstergesini 21. yüzyılda ortadan kaldırmak, Audemars Piguet’nin özgürlükçü anlayışı ile örtüştüğü için bugün görsel olarak bu kadar yüklü bir anlam taşıyor.