ZAMANA YENİ BİR BOYUT KAZANDIRMAK

  • 53 SHARES

Hautlence, inovatif gösterge mekanizmalarına bir yenisini HL Sphere modeli ile ekliyor. Sadece 28 adet üretilen saat, kadranında odak noktası olarak “jumping hour” fonksiyonunu bir küre üzerinde görselleştirerek belirliyor.

Baselworld 2019’a dair verilecek güncel bir havadis, Hautlence’ın yeni modeli HL Sphere üzerine. Modelin inovatif bir gösterge biçimi olarak kadranında yer verdiği küre, farklı bir tasarımla “jumping hour” işlevini görüyor. 3 farklı yönde hareket edebilen küre, 3 boyutlu formu ile kadranın içinde dönerek içinde bulunulan zaman dilimini göstermek için kendine farklı bir yöntem belirliyor. Kadranın sağ bölümü ise retrograde dakika göstergesine adanıyor. Metalik finisajı sayesinde mekanizmada transparan efektinin vurgulandığı bölüm, kadranın sol tarafı ile tasarım dili açısından bir uyum yaratmakta.

Hautlence’in en çok kullandığı kasa tiplerinden birinin büyütülmüş versiyonuna sahip HL Sphere, markanın temel tasarım kodlarına bağlı kalırken, deneysel olmayı kadranda sürdüren modellerden. Tasarımda beyaz altın kasası ve kadrandaki küre ile aynı renkteki krokodil deri kayışı ile kromatik bir denge yakalanıyor. Model, HTL 501-1 elle kurmalı kalibre ile çalışmakta ve 3 günlük bir güç rezervine sahip ve anlayacağınız üzere Baselworld 2019’da keşfetmek istediğimiz modeller listesinin başında yer alıyor.