Yeni Oris İle Formula 1’e Dair

  • 52 SHARES

Oris’in en yeni Williams modelinde Formula 1 değerleri ile en çağdaş saat üretim teknikleri bir araya getiriliyor.

Oris uzun soluklu Formula 1 ortağı Williams ile yeni bir seri tanıtıyor. Sürat, güç ve Formula 1 teknolojisini yansıtan yeni koleksiyonda 2003 senesinden beri devam eden ortaklığa dair sportif çizgide teknik detaylar yer alıyor.

Spor ve teknolojik görümünden vazgeçmeyen model, 42 mm’lik mat parlak paslanmaz çelik kasa içerisinde geliyor. Spor çizgilerin genel hatlarda görüldüğü saatin kadranı detaylı olarak incelendiğinde ise Formula 1’e dair asıl detaylar ortaya çıkıyor. Bunun başında ise siyah iskelet kadranı geliyor. Aynı Williams Formula 1 arabasındaki panellerde olduğu gibi yatay bir konumda tasarlanmış dakika gösteren rakamlar spor görünümü destekliyor. Bu rakamların üzerinde “viraj” içeren bir halka da ayrıca yer alıyor. Saat 3 ve 9 konumunda da devam eden bu detay diğer kısımlarda ise net ve modern bir görünüm elde edilmek amacıyla kaldırılmış.

oris3

Oris manüfaktürü 733 kalibre ile gelen saatin saat 6 konumunda takvim göstergesi yer alıyor. Paslanmaz çelikten çok parçalı kasası ve tepe kolu ile 100 metre su basıncına kadar dayanıklılık gösteren saatin ayrıca arka kadranında yer alan safir camdan kalibresi ve kırmızı renk detaylı rotoru görülebiliyor.

Spor görünümü ve dayanıklı mekanizmasıyla ilgi çeken  modelin paslanmaz çelik bilezik ve siyah kauçuk kayış opsiyonları bulunuyor.

oris2

Detaylar:

Model: Oris Williams Engine, Date Ref. No. 01 733 7716 4164

Mekanizma: Otomatik SW200-1 tabanlı Oris Calibre 733

Materyal: Paslanmaz çelik

Kasa çapı: 42 mm

Su geçirmezlik: 100 metre