WATCHES & WONDERS’IN İLK KEŞFİ: SLIM D’HERMÈS GMT

  • 371 SHARES

Dijital ortamda keşfedilebilen yeni saat modelleriyle yüksek saatçilik markaları Watches & Wonders’da bir araya geliyor. Hermès’in yüksek saatçilikteki başarısı ise, bu seçki arasında kendini belli ediyor.

Yüksek saatçiliğin geçtiğimiz sene içerisinde yaşadığı, fuarları bir araya getiren ve yeni bir dönem yaratan hareketler, malum, kriz sebebiyle başka bir boyuta evrilmiş durumda. Bu sefer, saatçilik sektörünün demirbaşı isimlerin yeni koleksiyonlarını keşfetmek için, ne yazık ki Cenevre’ye adım atamıyoruz. Lakin Wathces & Wonders’ın dijital lansmanı sayesinde, markaların yeni yıl ajandalarına göz atabiliyoruz.

Bu bağlamda yeni yıl koleksiyonlarını tanıtan pek çok markanın detaylı incelemesini okumak için vakit bulacaksınız. Biz, başlangıcı, Slim d’Hermès GMT ile yapmak istiyoruz. Slim d’Hermès GMT, 2015 yılında doğan koleksiyonun tüm demirbaşı elementleri bir arada bulunduruyor: Elegant bir duruş, sadelik, yüksek komplikasyonlar ve disiplin. Philippe Apeloig tarafından tasarlanan Arabik rakamları, kadrana baktığınızda başlı başına bir sanat eseri niteliği taşıyorsa da, pembe altından tasarım aslında seyahat tutkunlarının ihtiyaçlarını gidermek üzerine var oluyor. 39.5 mm’lik kasa çapı, komplike bir saat olmasına rağmen tasarımını küçük tutan Slim d’Hermès GMT’nin estetik algısından ödün vermediğinin işareti.

9.48 mm’lik kalınlığa sahip tasarım, saat, dakika, tarih, gece, gündüz ve GMT göstergelerine sahip. Gece ve gündüz göstergesi, aynı anda iki farklı noktadaki saati okumanıza da fırsat sunuyor. Hermès, otomatik kurmalı bu modelinde, oldukça ince bir kalibre olan H1950’yi kullanıyor. Mavi kadran, pembe altın ve estetik açıdan güçlü detaylar bir araya geldiğinde, Slim d’Hermès GMT, form ve fonksiyon denkleminde sağlama yapacak türden bir tasarım oluyor.