TORIC SERTİFİKASYONU

  • 157 SHARES

Parmigiani’nin yeni modeli Toric Qualité Fleurier, klasik garantilerin yanı sıra size başka bir söz veriyor: FleurierQuality sertifikasına sahip olan bir modeli bileğinizde taşımayı.

Yüksek saatçiliğin kurallarını, markası altında “Fleurier Quality” adlı sertifikayı yaratarak 2007 yılında yeniden belirleyen Michael Parmigiani’nin standartlarını yansıttığı en yeni modeli Toric Qualité Fleurier. Toricismi tabii markaya aşina olanlara yabancı gelmeyecektir sonuçta bu, Parmigiani Fleurier’nin ilk tasarımı. Güncellenmeye her yıl devam eden ve bulunduğu döneme hızla ayak uydurabilen saat hakkındaki en son yenilik, geçtiğimiz yıl tanıtılan Toric Chronometre’nin akabinde yeni versiyonun adındaki “Fleurier Quality” ibaresi yani sertifikası.Bu ünvanı kazanmak için çıkılan parkur tasarım bağlamındabir hayli yorucu idi. Beş aşamalı sürecin her adımında belirli kriterleri sağlamak gerekiyor.

Öncelikle modelin yüzde 100 İsviçre yapımı olması bu kriterler arasında. Onun dışında mekanizmasını oluşturan her parça estetik değerleri karşılamalı; COSC, Chronofiable sertifikalarına sahip olmalı ve özel simülatör programı Fleuritest’ten alnının akıyla geçmeli. Bütün bu özelliklerin temel paydası ise zaman ölçümünde üst düzey bir performans yakalamak. Sadece Fleurier şehrinde manüfaktürü olan markalar için gerekli bu teknik kanunlar, modelin estetik anlayışını da birebir etkiliyor. “Toric Qualité Fleurier”nin bezeli altın oran göz önünde bulundurularak “grain of rice” deseni ile süsleniyor. 1997’den beri üretilen her Toric modelinin bezeli aynı saat yapımcısının elinden çıkmakta.

Otomatik kurmalı PF331 kalibre ile çalışan modelin 18k pembe veya beyaz altın kasa seçenekleri bulunmakta. 55 saatlik güç rezervine sahip; kasa çapı ise 40.8 mm. Deri kayışından söz edecek olursak seçim, Hermès’in siyah krokodil derisinden yana kullanılmış. Uzun lafın kısası kendini yenilemeyi başaran bir klasik ile karşı karşıyasınız.