The Zenith El Primero Range Rover Special Edition

  • 304 SHARES

Zenith ve Land Rover ortaklığından doğan yeni tasarım yüksek saatçilikte sadeliği spor çizgilerle yorumluyor.

Geçmiş yıllarda da türlü oto spor yarışları ve vintage otomobile markalarıyla ortaklıklarda bulunmuş olan Zenith. Bu sebeple de markanın bu sene Land Rover ile gerçekleştirdiği ortaklık aslında çok şaşırtıcı olmuyor. Ama modern otomobil markalarından biriyle ilk ortaklıkları oluyor. ortaya çıkan sonuç ise ortaklığı bir kenara bırakacak olursak gerçekten özel bir tasarım.

the-zenith-el-primero-range-rover-special-edition-with-two-strap-options

z

Ortaklık için Zenith otomatik El Primero 400B kronograf mekanizmalı 42 mm’lik El Primero modelinin yeni bir versiyonunu geliştiriyor. Her ne kadar eski tasarımları yeni versiyonlara dönüştürmek Zenith için alışılmadık bir gelişme olsa da El Primero modelinin gördüğü yoğun ilgiden dolayı marka bunu sene başında bir defa daha yapmıştı.

the-oscillating-weight-created-for-the-el-primero-range-rover-special-edition

El Primero Range Rover Special Edition için de maison, 42 mm’lik alüminyum bir kasa geliştiriyor sonrasında ise bu mükemmel kasa mat siyah seramik ile kaplanıyor. Alüminyum her ne kadar hafif olduğundan tercih ediliyor olsa da paslanmaz çelikten daha hassas bir materyal, bu hassasiyet de seramik ile azaltılmaya çalışılıyor. Fonksiyon ayarlayıcı düğmeler ve tepe kolu da aynı şekilde seramik ile kaplanıyor. Ve aynı spor tema kadranda koyu gri renkli parlak finisajla devam ediyor.

zenith-range-rover-12

İki markanın ortaklığı ise bir tarihi bir tesadüfe dayanıyor. O da, hem Land Rover’ın ilk lüks SUV Range Rover’ı hem de Zenith’in El Primero kalibreyi 1969 senesinde tanıtmış oluşları. Bu senenin versiyonu mekanizmanın en güncel formunu barındırıyor. Bu modelde de kullanılan El Primero 400B, 50 saatlik güç rezervi ile çalışıyor.

zenith-el-primero-range-rover-special-edition-blue-strap

zenith-range-rover-4

Saatin gösterişten uzak kadranında da ibre, indeks ve derinlikli alt kadranlardan ziyade sadece markaların logolarına yer veriliyor. Kayış olarak ise lacivert ve bej olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor.
Ek olarak iki markanın uzun süreli bir ortaklığa girdikleri ve ileride başka ortak çalışmaların da ortaya çıkacağı bilgisi açıklanıyor.