‘Pour le Mérite’

  • 369 SHARES

Richard Lange ‘Pour le Mérite’ şimdi de beyaz altın kasasıyla tanıtılıyor.

A. Lange & Söhne, Richard Lange serisinden mükemmel bir model daha tanıtıyor. Yeni Richard Lange ‘Pour le Mérite’ mükemmel siyah kadranı ve beyaz altından kasasıyla senenin en iddialı Lange modellerinden olmaya aday görünüyor. Limitli olarak tanıtılan yeni saat, modelin daha önce tanıtılmış olan pembe altın versiyonundan daha uygun bir fiyatta satışa çıkacak.
Lange, Pour le Mérite ismini 1994 senesinden beri en ileri derecede yüksek komplikasyonları içeren modelleri için kullanıyor. Richard Lange ‘Pour le Mérite’ modeli ise ilk olarak 2009 senesinde tanıtılıyor.

a-lange-sohne-richard-lange-pour-le-merite-white-gold-black-dial-2016-3

a-lange-sohne-richard-lange-pour-le-merite-white-gold-black-dial-2016-6

Yeni modelin kadranında saat, dakika ve saniye fonksiyonlarına yer veriliyor ancak kasa arkası çevirildiğinde ise A. Lange & Söhne’nin mükemmel işçilikli mekanizması ile karşılaşılıyor. Modelin daha önce üretilmiş platin (50 adetle limitli) ve pembe altın (200 adetle limitli) versiyonları da bulunuyor. Ancak bu model diğerlerinden biraz farklı. Saatin 40.5 mm çapındaki kasası bu defa 10.5 mm inceliğinde bu da Lnage’nin sene boyunca izlemekte olduğu minimalizm politikasını destekliyor. Ek olarak kadranda kullanılan derin siyah renginin üzerinde gümüş rengi minelere, beyaz Roma rakamlarına ve kırmızı indeks detaylarına da yer veriliyor.

a-lange-sohne-richard-lange-pour-le-merite-white-gold-black-dial-2016-1

a-lange-sohne-richard-lange-pour-le-merite-white-gold-black-dial-2016-5

Kasa arkasını çevirdiğimizde ise A. Lange & Söhne’nin mükemmel ustalıklı kalibresi L044.1 ile karşılaşıyoruz. 636 parçadan oluşan mekanizma elle kurmalı ve 36 saatlik güç rezervi ile çalışıyor. Az komplikasyonlu ancak yüksek mekanik yetkinlikli bu saat, Richard Lange serisinin takdir gören modellerinden biri olacak gibi görünüyor.