STALLONE VE RM 25-01

  • 154 SHARES

Sylvester Stallone’ye göre RM 25-01 modelini bir cümleyle açıklamak gerekirse “saat aksiyona hazır”. Richard Mille’in Rambo ile işbirliğinden de bu beklenirdi. Markanın oyuncuyla birlikte geliştirdiği yeni modelini incelemeye tabi tutuyoruz.

İsminde tüm tasarım kodlarını taşıyan RM 25-01 Tourbillon Adventure Sylvester Stallone, maceracı ruhların dilinden anlamak için doğru bir isimle işbirliğinde tasarlanmış. 1982 yılında John Rambo karakteri ile aksiyon janrında kültleşen Sylvester Stallone, konu macera olduğunda bir saatten nelerin beklendiğini görselleştirmekte Richard Mille için ideal bir isim. Günümüzde her konseptte olduğu gibi konu adrenalin olduğunda da sınırsız seçeneklere sahibiz. Peki bu yolculukta bileğinizde daha önce hiç duymadığınız teknik özelliklerle donatılmış bir RM 25-01 taşıma konusunda ne düşünürdünüz? Kolaylıkla John Rambo’nun da kullandığını hayal edebildiğimiz yeni tasarım, her Richard Mille saatte olduğu üzere markanın sadece kendisi ile olan yarışının en güncel galibi.

“Horolojik bir UFO” olarak tanımlanan model hakkında klasik olarak tanımlayabileceğimiz tek özellik okunmayı kolaylaştıran daire formundaki kadranı. Bu aynı zamanda oyuncunun da saatin tasarım aşamasındaki temel ricalarından biri olmuş. Kalibre konusunda ise saate adını veren RM25-01 tourbillon ve markanın bu konudaki zanaatkarlığından bahsetmeye gerek bile duymamaktayız. Kalibrenin tourbillon komplikasyonu ve özel “competition” kronograf özelliğinin tek bir saatte buluşturulması manüfaktürün aylarını alırken, modelin ağırlık dengesinde optimum seviyeye ulaşılmak hedeflenmiş. Böylece hassasiyet ve fonksiyonellik dengesi de sağlayan RM 25-01, 70 saatlik güç rezervi ile kronometresine uzun süren bir güvenilirlik biçiyor. Titanyum ve “Carbon TPT” ile tasarlanan kasası, markayla özdeşleşmiş “damascane” yüzeyine, 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine ve birbiriyle değiştirilebilir bezele sahip.

Pusula fonksiyonu da içeren bezelin okunurluğunu kolaylaştıran karbon kapağın aynı zamanda tasarım için bir koruyucu görevi görmesi de ancak Richard Mille’in aklına gelebilecek detaylardan. Diğer çift yönlü bezel ise 360 dereceli diskiyle güneşe tutulduğunda lokal zamanı hiçbir hesaplama gerektirmeden belirleyebiliyor. Sadece aksiyon filmlerinde karşınıza çıkacak bir ayrıntı daha: Saatin mekanizmasında su arıtma kapsülleri yer almakta. Böylece kirlilik seviyesine göre 30 ila 120 dakika içinde suyunuzu sizin için temizleyerek gerçek bir aksiyon ortağı mertebesine ulaşmakta. Sadece 20 adet üretilen modelin kayışı bu tabloya uyumlu olacak şekilde, yani kamuflaj deseni ile tasarlanmış.