SLIM D’HERMÈS VE DOKUMA TEKNİKLERİ

  • 259 SHARES

Slim D’Hermès Cheval Ikat, kadranında ikat dokuma tekniğine yer vererek yüksek saatçiliğin zanaatkarlık nosyonu ile olan ilişkisini başka bir boyuta taşıyan en yeni model.

Yüksek saatçilikte zaman aşımına uğramayan temel değerlerden olan el işçiliği, tasarımların hikayesini şekillendirme konusunda uzun zamandır başrolü elinde tutuyor. Hermès ise ethosu gereği, bu nosyonu farklı disiplinler ile eşleştirme konusunda her daim insanı meraklandıran tasarım süreçlerini içinde barındıran markalardan. Bunun saat tasarımlarındaki en yeni örneğinden bahsedecek olursak Slim D’Hermès Cheval Ikat modelinden bahsi açmak gerekiyor. Bir dokuma tekniği olan ikata kadranında yer veren model, detaylandıracak olursak bir saç telinden üçte biri incelikteki 1.136 adet altın iplik ile oluşturulan bir at motifine sahip.

Rose ve beyaz altın olmak üzere iki farklı kasa renk alternatifi ile totalde sadece 72 adet üretilen saatin, kadranındaki motifin rengi de bu seçime göre belirlenmekte. 42 saatlik güç rezervine sahip otomatik H1950 kalibre ile çalışan modelin temel özelliğinin önüne geçmemek adına kadrandan anlaşılacağı üzere minimal bir fonksiyon politikası izleniyor. Slim D’Hermès Cheval Ikat , Hermès’in her tasarımında olduğu gibi yüksek saatçilikte de yaratıcılığının sınırsız olduğuna dair en güncel örnek.