SevenFriday Q Serİsİ ModellerİNİ Tanıtıyor

  • 350 SHARES

SevenFriday yeni tanıtmakta olduğu modellerinde, markanın kimliğiyle özdeşleşen detayları korumaya devam ediyor.

M, P ve V serilerinin ardından SevenFriday şimdi de Q Series modellerini tanıtıyor. Vintage endüstriyel tasarım estetikleri ve otomatik mekanizmaları ile 1.000-1.500 Amerikan Doları aralıklarında satışa çıkan modeller markanın asi ruhunu yansıtmaya devam ediyor. Q serisi için devrimci bir koleksiyon olmadığını belirtmek yanlış olmayacaktır, ancak SevenFriday estetiğini marka filozofisine uygun formlarda yansıttıkları bir gerçek.

sevenfriday-q1-01-q-series-ablogtowatch-7

sevenfriday-q2-01-q-series-ablogtowatch-6

Yeni Q serisinde, 2015 senesinde tanıtılmış olan V serisi tasarımı kullanılıyor. Ancak her ne kadar modeller kasa tasarımları bakımından örtüşse de diğer alanlarda farklılıklara gidiyor. 44 mm çapındaki paslanmaz çelik kasalarıyla 30 metre su geçirmezlik vadeden spor görünümlü modeller, SevenFriday’in kulakçıksız Fast Strap Changer sistemi ile bileğe uygun hala geliyor. Miyota 2812 mekanizma ile desteklenerek merkezi saat ibresi, ikinci zaman dilimi ve 24 saatlik format fonksiyonlarını içeriyor. Daha önce de 24 saatlik dilim SevenFriday modellerinde görüldü ancak Q serisinde yer alan tarih göstergesi marka için bir ilk olarak nitelendirilebilir. 40 saatlik güç rezervine gereksinim duyan mekanizmanın günlük -20, +40 saniyelik bir hata payı bulunuyor.
Yeni Q serisi üç farklı modelden oluşuyor; SevenFriday Q1/01, SevenFriday Q2/01 ve SevenFriday Q3/01.

sevenfriday-q1-01-q-series-ablogtowatch-1

sevenfriday-q1-01-q-series-ablogtowatch-2

sevenfriday-q1-01-q-series-ablogtowatch-4

SevenFriday Q1/01, markanın endüstriyel esansını 24 saatlik çemberi, paslanmaz çelik kasası, beyaz rengi ağırlıklı kadran detayları ve sade tasarımıyla yansıtıyor. 60’lardan ilham alan model kesinlikle diğer Q serisi modelleri arasında en spor duruşu sergileyen model.

sevenfriday-q2-01-front

sevenfriday-q2-01-q-series-ablogtowatch-2

sevenfriday-q2-01-q-series-ablogtowatch-7

SevenFriday Q2/01, Q serisinin en uçlarda yer alan modeli. Diğer modellere kıyasla daha vintage detaylar barındıran Q2/01, bakır tonlarındaki detaylarıyla geçmişleri çağrıştırmayı başarıyor. Modelin kayışı da kasasında benimsenen duruşu destekler nitelikte.

sevenfriday-q3-01-q-series-ablogtowatch-8

sevenfriday-q3-01-q-series-ablogtowatch-6

sevenfriday-q3-01-q-series-ablogtowatch-9

SevenFriday Q3/01 ise modeller arasında siyah rengi ile en keskin hatlara sahip olanı. SevenFriday severlerin kendilerini bu modele daha aşina hissedecekleri bir gerçek. Q3/01’in kasasında kullanılan siyah PVD kaplama da bunun temel sebeplerinden. Modelin kasası ile eşleşen kadran detaylarını da eklemeden geçmeyelim. Kadranda yer alan tüm detaylarda Bahreyn’de düzenlenen Gulfrun Supercar Yarışlarından esinleniliyor. Kadranda yer alan kontrast ögeler de modele daha keskin hatlar kazandırıyor.
V serisi modellerinde olduğu gibi Q serisi saatlerinde de NFC chip sistemi yer alıyor; bu sistem de kullanıcıya saatini markanın mobil uygulaması üzerinden belgeleme imkanı sunuyor. Ayrıca uygulama üzerinden artık Google Wallet ve Apple Pay gibi sistemler de kullanılabiliyor.
Daha fazla detay için sevenfriday.com‘u ziyaret edin.