Seiko Prospex Special Edition PADI Watches

  • 2 SHARES

Seiko’nun dalış ve dalış saatlerine olan ilgisi PADI ile olan işbirliğinden sonra daha da resmi bir boyuta taşınıyor.

Seiko’nun dalış ve dalış saatlerine olan ilgisi PADI ile olan işbirliğinden sonra daha da resmi bir boyuta taşınıyor. Böylelikle markanın saatleri, Professional Association of Diing Instructors (PADI) tarafından resmi dalış sertifikası ile taçlandırılarak alanındaki yetkinliklerini kanıtlıyor. Bu anlaşmanın sonucu olarak ise Japon marka iki yeni modelini tanıtıyor.

Zaman ve zamanlama pek çok sporda olduğu gibi dalışlarda da en temel kısımlardan birisi. Yeni geliştirilen Seiko Prospex Collection PADI saatler de dalış merakının sonucu olarak pek çok tasarımsal kodu gövdelerinde barındırıyor. İki model olarak karşımıza çıkan PADI saatleri; Seiko Prospex Special Edition PADI Automatic Diver SRPA21 ve Seiko Prospex Special Edition PADI Kinetic GMT Diver SUN065 olarak karşımıza çıkıyor.

seikopadipepsidial

Seiko Prospex Special Edition PADI Automatic Diver SRPA21 watch

İlk dalış saatini 1965 senesinde tanıtmış olan markanın, üstün yetkinliğine dayanan modelleri daha önce tanıtılmış olan SUN ve SRPA koleksiyonlarından izler taşıyor. Seiko Prospex Special Edition PADI Automatic Diver’s SRPA21, klasik Seiko stili Pepsi bezeli ve metal bileziği ile popüler bir tasarım olma yolunda ilerliyor. Bazı Seiko takipçileri tarafından da SRPA koleksiyonundaki Seiko “Turtle” ile eşleştiriliyor. 45 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası 13.4 mm kalınlığında ve 200 metre su geçirmezlik özelliğine sahip. Saat, Hardlex kristal kadranı ve 4.800 A/m’lik manyetik reziztansıyla da ekstra performans sergiliyor. Mekanizma olarak ise 4R36 otomatik mekanizmaya yer veriliyor. In-house mekanizma 41 saatlik güç rezervi ile çalışıyor. Kadranda hakim olan lacivert ve kırmızı renkleri hem saate görsel bir zenginlik katarken hem de modelin spor duruşunu destekliyor.

seikopadisun065

Seiko Prospex Special Edition PADI Kinetic GMT Diver SUN065 watch

Diğer model ise, Seiko Prospex Special Edition PADI Kinetic GMT Diver SUN065. Diğer modele göre daha yüksek teknoloji ürünü olan model, özel edisyon olarak karşımıza çıkıyor. 47.5 mm’lik kasa çapıyla oldukça büyük bir forma sahip olan modelin kalınlığı ise 14.1 mm. GMT özellikli saatin 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Siyah silikon dalış kayışı ile gelen model, koleksiyonun diğer modeline göre daha spor bir formda sunuluyor. İki modelin kadranında da anlaşmanın bir sonucu olarak PADI’nin logosuna yer veriliyor. In-house 5M85 mekanizma ile desteklenen GMT Diver SUN065’in kinetik mekanizması (quartz ama otomatik rotor ile tamamlanmış) yaklaşık altı aya kadar tam performans çalışmaya devam ediyor.

seikopadisun0650

PADI deneyimiyle desteklenen Seiko modelleri uzun bir süre boyunca dalış ve saat meraklılarını tatmin etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Daha fazla detay: seikowatches.com