TimeWalker ve ExoTourbillon

  • 168 SHARES

Montblanc’ın modern yüzlü koleksiyonu TimeWalker, maison’un özel patentli ExoTourbillon’u ile tekrar yorumlanıyor.

Montblanc Manufacture kuşkusuz ki yüksek saatçilik alanında en başarılı saat ustalarına sahip maisonlardan biri. ExoTourbillon da bu saat ustalarının hünerlerini sergiledikleri teknolojilerden.

“Exo” sözcüğü external yani “dış” anlamına gelen kelimenin kısaltması olarak karşımıza çıkıyor. ExoTourbillon ise Tourbillon kafesinin dışında yer alan vidali balansı refere ediyor. Orijinal patentli bu mimari Tourbillon kafesinin daha minimalize bir formda olmasına, daha hafif olmasına ve konvansiyonel Tourbillonlara göre %30 enerji tasarrufuna imkan sağlıyor. Tüm bu özellikler de Tourbillon’un hassasiyetinin geliştirilmesine yardımcı oluyor.

Montblanc-Timewalker-Exotourbillon-Chronograh-002

 

 

Saatte kullanılan mekanizmanın kullanım olanağı sağladığı özelliklerden biri de “stop-second” özelliği. Stop-second mekanizması hemen balansın dönüşünü durdurabilen küçük yayı ile saniyelerin kusursuz olarak görülmesini sağlıyor. Pratik saat ayarlama mekanizması da tepe koluyla kullanıcıların hızlı ve çetrefilsiz şekilde ayarlama yapmalarını sağlıyor. Tarih ayarlaması da aynı mekanizma üzerinden yapılıyor ve her 24 saatlik dilim ile değiştirilerek ayarlanıyor. Yenilikçi Tourbillonu, geleneksel kronografları yüksek performanslı mekanizmalar ile birleştiriyor.

Yüksek teknolojisi ile yüksek saatçilik örnekleri arasında ilgi çeken estetik modelden sadece 100 adet üretilmiş.

Montblanc-Timewalker-Exotourbillon-Chronograh-003

 

Detaylar:

Model: Montblanc TimeWalker ExoTourbillon Ref. 112587

Materyal: Titanyum, Karbon fiber ve DLC karışımı

Kasa Çapı: 44 mm, kalınlık 16.27 mm

Güç Rezervi: 50 saat

Kayış: Siyah timsah derisi kayış