SEAMASTER’A 007 YÜKLEMESİ

  • 275 SHARES

Nisan 2020’de vizyona girecek “No Time To Die” filmini izlemeden önce James Bond’un sol kol bileğinde yer alacak olan yeni Seamaster Diver 300M 007 Edition’a odaklanıyoruz.

“No Time To Die” beyaz perdeye yansıtılacak 25. James Bond filmi olacak. Omega ise 1995’ten beri sürdürdüğü geleneği bozmayıp bu film için yine Seamaster’a ait yeni bir edisyon modeli hem vizyona hem de butiklerine taşımayı ihmal etmiyor. Şubat ayından itibaren satışa sunulacak Seamaster Diver 300M 007 Edition, oyuncu Daniel Craig ve 007 prodüksiyonerleri ile ortaklaşa tasarlanan bir model. Tümüyle Grade 2 Titanium’dan tasarlanan saatin odak noktası tabii ki fonksiyonellik olduğu için materyal seçiminde hafiflik büyük önem taşımakta. 42 mm’lik kasa çapına sahip model, kadran ve bezelinde seçtiği kahverengi alüminyum ile de bu hafiflik prensibini sürdürüyor. Bu renk seçimi aynı zamanda Daniel Craig’in modele dair vintage vurgu önerisinin bir parçası.

OMEGA Co-Axial Master Chronometer Calibre 8806 ile çalışan tasarım, filme dair mesajlarını ise kasa arkasındaki numaralar vasıtasıyla vermeyi tercih ediyor. 007 ve 62 gibi film serisinden akla gelen ilk numaraların yanı sıra, dalış ve donanma saatlerine dair birkaç kodu da kasa arkasında barındıran model, titanyum zincirinin yanı sıra kadranı ile uyumlu renklerdeki bir NATO kayış ile birlikte satışa sunulacak. Filmde görmeyi bekleyemeyecek olanlara duyurulur.