SAXONIA OUTSIZE DATE’İN YENİLİK ANLAYIŞI

  • 33 SHARES

2018’de tanıtılan Saxonia Outsize Date, 2020 bitmeden ideolojisini devam ettiren iki yeni modeli koleksiyona dahil ediyor.

Saxonia Outsize Date ile 2018’de tanışsak da, koleksiyonun 1994’te tanıtılan ve bu boyuttaki tarih göstergesinin ilk kez kullanıldığı Saxonia modelinden ilhamla şekillendiği bilgimiz dahilinde. A. Lange & Söhne’ye ait tüm modellerde hissedilen minimalizm, 2020 bitmeden iki yeni Outsize Date modeli ile örneklendiriliyor. Tasarımın olabildiğince yalın bir biçimde konfigüre edilen bir kadran matematiği var.

Saat 12 yönündeki tarih göstergesinin saat 6 yönündeki saniye alt kadranı ile dengelendiği modellerde, kasa materyali olarak beyaz veya pembe altın seçenekleri bulunsa da, bu minimalizmi vurgulamak adına her iki saatte de kadran rengi olarak gümüş seçilmekte. 38.5 mm’lik kasa çapı ile klasisizmden ödün vermeyen tasarımlar, 72 saatlik bir güç rezervi bulunan manüfaktür üretimi otomatik kurmalı L086.8 kalibre ile çalışıyor. Beyaz altın model siyah veya mavi deri kayış ile tamamlanabilirken, pembe altın versiyonda kırmızımsı kahve veya koyu kahverengi kayış seçenekleri bulunmakta.