SANTOS-DUMONT VE XL FORMASYONU

  • 301 SHARES

Santos de Cartier koleksiyonunun daimi üyelerinden Santos-Dumont, yeni proporsiyon ve tasarım anlayışı ile XL ekini yeni modelinin isminin sonuna ekliyor.

Santos-Dumont’un yeni modelinin XL ibaresi, Cartier tarafından sadece boyutları güncellenmiş klasikleşmiş bir saati işaret etmiyor. Alberto Santos Dumont’un çizimlerinden birebir referans taşıyan bu yeni saat, tasarım formasyonundaki tüm detayları da yeni boyutlarına adapte ediyor. Santos-Dumont modeli denildiğinde aklınıza gelebilecek detayların bir anlamda aynı ama farklı tutulduğu saatin kasası, 46.6 x 33.9 mm boyutlarında ve 7.5 mm’lik bir kalınlığa sahip. Pembe altın paslanmaz çelik veya bu iki materyalin birlikte kullanıldığı kasalar üç farklı renkte timsah derisi kayışlar ile kombinlenebilmekte.

Kasa arkasında yer alan Alberto-Santos Dumont’a ait S=D imzası gibi modelin etkileyiciliğini pekiştiren nüanslar ise bu modelde de baki. Santos-Dumont’ XL’ın mekanik özelliklerinden bahsedecek olursak, tasarım elle kurmalı 430 MC mekanizma ile çalışıyor ve 38 saatlik bir güç rezervi sunuyor.