Sadelİk Tİmsalİ Oris Big Crown ProPilot Day Date

  • 182 SHARES

İlhamını gökyüzünden alan İsviçreli saat üreticisi Oris’ten yeni Big Crown ProPilot Day Date modeli.

Dalış saatlerinden ziyade havacılık modelleri ile de beğeni toplayan Oris, Big Crown ProPilot Day Date modelini tanıtıyor. Pilot modelleri arasında oldukça sade bir tasarıma sahip olan yeni model, 45 mm’lik paslanmaz çelik kasasıyla karşımıza çıkıyor.

Göz yormayan tasarımın (antrasit kadran rengi kullanılmasının temel sonuçlarından birisi) dikkat toplayan noktaları ise bombeli ve yansıma önceleyici safir kristal ön camı ve kasa etrafını saran kesikli bezeli oluyor. Saatin sade kadran renginden sonra sadeliğiyle dikkat çeken bir diğer ayrıntı da pilot saatlerine kıyasla oldukça küçük ebatlarda tasarlanmış olan tepe kolu.

orisgorselleri

Kadranda kullanılan nümerik rakamlar ve gece görüş özellikli SuperLuminova kaplı indeksler de saatin gösterişsiz ama bir o kadar da albenili duruşunu destekliyor. Ayrıca saat üç konumunda yer alan gün/tarih fonksiyonu da kadranda yer alan tek gösterge oluyor.

Yeni modelde kullanılan Sellita SW 220-1 otomatik Caliber 752 mekanizma 28,800 vph hızında işlerken 38 saatlik güç rezervine gereksinim duyuyor. Saatin mekanizması üzerinde ise marka ile özdeşleşmiş olan kırmızı rotor ayrıntısına yer veriliyor.