ROYAL OAK’UN SERAMİK GÜNDEMİ

  • 215 SHARES

Audemars Piguet Royal Oak, Perpetual Calendar modellerinin ajandasına yeni eklediği beyaz seramik versiyonu ile mevsimsel bir adaptasyondan daha fazlasını vaad ediyor.

2017 yılında Royal Oak Perpetual Calendar modelinin siyah seramik versiyonunu tanıtan Audemars Piguet, bu materyal özelinde renk skalasını genişletmenin zamanının gelmiş olduğunu düşünmüş olmalı ki, yeni tanıttığı modelde tümüyle beyaz bir renk politikası izliyor. Tabii bu marka için sadece  renk değişiminden ibaret bir süreç değil. Diğer materyallere kıyasla üretimi çok daha zorlu olan seramik saatler, 1987’de tanıtıldığından beri durmaksızın geliştirilen Royal Oak Perpetual Calendar’ın inovatif perspektifine dair en yeni hamle olarak kabul edilebilir. 

Otomatik kurmalı calibre 5134 ile çalışan modelin kasa çapı 41 mm, kalınlığı ise 9.5 mm. Daimi takvimin tüm ayarlamalarını kasanın yan tarafına gizlenmiş butonlar sayesinde yapılabiliyor. 1955’ten beri artık yıl fonksiyonuna kadranında yer veren Royal Oak Perpetual Calendar bu tradisyonu üç boyutlu karelerden oluşan “Grande Tapisserie” desenli mavi kadranında sürdürmekte. Takvim alt kadranlarında kullanılan beyaz renk sayesinde mavi tapisserie çok daha uyumlu ve dinamik bir görüntü çiziyor. Saatin tüm ayrıntılarında sürdürülen modern dil, ay diskindeki ay motifinde foto realistik bir görüntü ile sürdürülüyor. Mevsim itibari ile deniz tatillerinde de bileğinizden çıkmamayı, 20 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile sağlıyor.