ROYAL OAK’U KAVRAMSALLAŞTIRMAK

  • 23 SHARES

Royal Oak Concept koleksiyonunun en yeni kadın modeli Royal Oak Concept Frosted Gold Flying Tourbillon, manüfaktürün inovatif tasarım anlayışının konu feminenlik olduğunda da işlediğinin ispatı.

Royal Oak’a dair inovatif modellerden oluşan Concept koleksiyonuna dahil olan Royal Oak Concept Frosted Gold Flying Tourbillon, feminenliğini sadece pırlanta kullanımı ile sınırlandıran bir tasarıma sahip değil. Audemars Piguet’nin her daim sunduğu vizyoner yaklaşım modelde, “frosted gold” tekniği ile tasarlanan bir kasa, 3 boyut efekti yaratan katmanlı bir kadran ve flying tourbillon ile birden fazla şekilde örneklendiriliyor. Tasarımın ayrıca bir pembe altın versiyonu da bulunmakta ama biz konsantrasyonumuzu üstte görmüş olduğunuz beyaz altın modele yoğunlaştırıyoruz.

38.5 mm’lik 18 karat beyaz altın kasa, koyu mavi timsah derisi kayış ile tamamlanarak, kadranda seçilen “sunray” desenli renk ile uyumlu hale getiriliyor. Elle kurmalı manüfaktür kalibre 2964 ile çalışan modelin ayarları, yarı saydam kabaşon kesim bir safire sahip kurma kolu üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Saat 6 yönündeki flying tourbillon komplikasyonu ise pırlantalar ile süsleniyor. 72 saatlik bir güç rezervi bulunan Royal Oak Frosted Gold Flying Tourbillon’un 20 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunmakta.