Roger Dubuis, Pirelli’nİn Verİ Tabanını Kullanıyor

  • 173 SHARES

Roger Dubuis SIHH 2017’de yeni bir işbirliği başlattı, Pirelli özelindeki modeller ender olma cüretini göstermeyi başarmış.

SIHH’de Roger Dubuis’yi ziyaret edenler yeni iskeletleştirilmiş kadranlardan başka Pirelli’nin görsel şovuyla da karşılaştılar. İki markanın ortaklığı bu şekilde duyurulmuş oldu, aslına bakarsanız yüksek saatçilikte yer alan manüfaktürlerden Pirelli ile ortaklık yapabilecek bir marka seçmemiz gerekse bu şüphesiz Roger Dubuis olurdu. Her iki tarafın inovatif yönü birbirini destekler niteliklere sahip ve Roger Dubuis’nin saatlerinde kullandığı kayışlar Pirelli lastiklerinden yapılsa hiç de fena olmazdı.

dubuis

Excalibur Spider Pirelli 88 adetle limitli ve markadan beklenildiği gibi tüm mekanizmayı görünür kılacak şekilde iskeletleştirilmiş bir kadrana ve Poinçon de Genève mührüne sahip. DLC kaplama titanyumla sunulan 45 mm’lik kasa mavi detaylarla zenginleştirilmiş ve bezel girintili yapısıyla sportif bir görünüm kazanmış. Kadran üzerinden görülebilen 167 parçalık kalibre otomatik kurmalı RD820SQ ve her bir parçası el işçiliğiyle ortaya çıkarılmış. Model üzerinde Pirelli izlerini bulmak mümkün, Excalibur Spider her haliyle hız temasını hissettirmeyi başarıyor ve bunun arkasında 2011’den beri F1’ın resmi lastik sponsorunun payı büyük.