RM 11-05 DEŞİFRESİ

  • 63 SHARES

Yeni RM 11-05 Automatic Flyback Chronograph GMT, ismi ile tüm özelliklerini ortaya koyuyor gibi görünse de, manüfaktürün modelde kullandığı materyal buluşu “Cermet”i ayrıca incelemek gerekiyor.

RM 11-05 Automatic Flyback Chronograph GMT, manüfaktürün inovatif tarafını yeni bir materyal kullanımı ile örnekleyen bir tasarım nosyonuna sahip. Saatte kullanılan, markanın üzerinde uzun süre çalıştığı buluşu “Cermet”, titanyum ve seramik bileşenlerine sahip. Titanyumun hafifliği ve seramiğin dayanıklılığının bir araya getirildiği “Cermet”, modelin temel materyali olarak seçiliyor. 2.360 Vickers sertliğe sahip materyal, neredeyse pırlantaların 2.400 Vickers’lık sertlik ölçüsüne sahip. Örnekten anlaşılacağı üzere, “Cermet” Richard Mille’in tasarımlarında dayanıklılık konusunda yeni bir devri de başlatmış oluyor.

Otomatik kurmalı RMAC3 kalibre ile çalışan ve iskelet kadranından mekanizmayı görünür kılan turkuaz ve turuncu detaylı modelin, kronograf kullanımına bağlı olarak değişen yaklaşık 55 saatlik bir güç rezervi bulunmakta. Saat 4 ve 5 yönünün arasında konumlanan butondan aktive edilebilen Flyback kronograf ve saat 9 yönündeki başka bir butondan kontrol edilebilen GMT fonksiyonuna sahip RM11-05’in 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği de mevcut. Modelin kadranında saat 12 yönünde yıllık takvim göstergesine de sahip olduğunu ekleyelim.