RENDEZ-VOUS’NUN RİTİM ALGISI

  • 229 SHARES

Jaeger-LeCoultre’un feminen yönünün en kuvvetli olduğu koleksiyon Rendez-Vous’nun en yeni üyesi Dazzling Rendez-Vous Moon, ay ve yıldızların rezonansından hareketle kosmozun ritim algısını bir saat üzerinden çözümlemekte.

Jaeger-LeCoultre, uyduya olan merakının en güncel örneğini bu seneki SIHH’te tanıtılan Rendez-Vous koleksiyonunun yeni üyesinin ismine “Moon” ibaresini, kadranına ise ay fazını ekleyerek göstermişti. Koleksiyona yeni dahil olan “Dazzling Rendez-Vous Moon” ise bahsi geçen tasarımın temel kodlarına sadık kalıp, gökyüzü ile olan ilişkisini bu sefer sadece ay ile sınırlamayan bir model. Yıldızların tasarıma nakli ise pırlanta kullanımının sadece kadranda değil modelin bileziğine de entegre ettiriliyor oluşu ile sağlanmakta. Marka için ilhamın nereden geldiğini öğrenmek için ise manüfaktürün bulunduğu Vallée de Joux’da akşam olduğunda gözlerinizi gökyüzüne çevirmeniz yeterli oluyor.

Saat 6 yönünde ay fazı fonksiyonunu sedef kasasında barındıran pembe altın ve pırlantalarla çevrelenen modelin sadece bezelini iki turda çevreleyen 108 adet taş bulunuyor. Markanın 1920’lere ait High Jewelery tasarımlarından Model 101’de kullanılan ve taşların belirginliğinin ortaya çıkarılmasına odaklanan mücevher tekniğinin bu model için yeniden kullanıldığı bilinmekte. Bilezikte ise yıldız imgelemi 22.27 karatlık 310 adet pırlanta ile sürdürülüyor. Otomatik kurmalı Calibre 925/A1 ile çalışan model, 38 saatlik bir güç rezervine sahip.