RADO’NUN DENEYSEL TRİLOJİSİ

  • 114 SHARES

Rado’nun True Square koleksiyonuna eklediği üç yeni modelinin arkasında beş farklı tasarımcının vizyonu gözlemlemek mümkün.

Rado’nun tasarımcılarla olan iş birlikleri serisi bu yıl, beş farklı tasarımcının vizyonlarını üç farklı yeni True Square modeline aktarmaları ile sonuçlanıyor. Odaklanacağımız model ise İtalyan tasarım duo’su Andrea Trimarchi ve Simone Farresin’in stüdyosu Formafantasma’dan ismini alan tasarım. Cep saatlerinden alınan ilhamın fütüristik bir yansıması olarak kabul edilebilecek saat formu ile, mekanizmayı korurken, saatin minimal fonksiyonları ile asıl işlevine odaklanılmasını sağlıyor.

Çizilmeye karşı dayanıklı özel bir seramikten tasarlanan 38 mm’lik kare kadranlı modelin ibreleri görünür kıldığı yuvarlak pencerenin camı ise safir kristal ile korunmakta. Markanın 30 yıl önce tasarlanan Ceramica’nın vizyonu ile oluşturulan kare monoblok kasanın yanı sıra, modelin bileziği de açık gri seramik titanyumdan tasarlanıyor. Manüfaktür üretimi otomatik kalibrenin ise 80 saatlik bir güç rezervi bulunuyor. Modelin ayrıca 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği de mevcut.